Protest pod Krakowem przeciw szybkiej kolei #CPK. SERWIS INFORMACYJNY 2020.03.09

134 Odsłon

0   0

Piszcie swoje uwagi: https://cpk.pl/pl/inwestycja/ssl/formularz-kolej Trzeba wybrać: Ciąg 7, linie 111 i 113, arkusz 3 i napisać uwagi do przebiegu wszystkich tras (pod spodem przykładowe uwagi, można wybrać jeden lub kilka podpunktów):
Zgłaszam uwagi do przebiegu wszystkich tras:
- projektowana linia ingeruje w tereny objęte ochroną, gdyż przechodzi przez Park Krajobrazowy Dolina Będkowska tj. z 7 parków krajobrazowych wchodzących w skład Parku Krajobrazowego

Dolinki Krakowskie należące do najcenniejszych dolin jurajskich na wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej oraz w bezpośrednim sąsiedztwie rezerwatu, gdzie znajduje się Jaskinia Nietoperzowa. Są to tereny bezcenne przyrodniczo i krajobrazowo, liczne chronione gatunki roślin i zwierząt, .Znajdują się tutaj potężne grupy skał, liczne groty i jaskinie m.in. Łabajowa, Nietoperzowa.

Dolina Będkowska stanowi bogatą faunę ptaków, związaną ze środowiskiem skalnym, jest ściśle chroniona planem zagospodarowania przestrzennego, który nie dopuszcza do jakiejkolwiek zabudowy, w tym budowy dróg i linii kolejowych. Budowa spowoduje zniszczenie wielu zjawisk przyrodniczych, chronionych gatunków zwierząt i roślin.
- projektowana linia jest nieuzasadniona ekonomicznie ze względu na ukształtowanie terenu po którym jest wytyczona. Występują tutaj znaczne różnice poziomu terenu, liczne górzyste wzniesienia, głębokie wąwozy i jary. Z tego względu w tym wariancie będzie się to wiązało z koniecznością budowy wielu wiaduktów i tuneli, co znacznie podniesie koszty inwestycji.
- Dolinki podkrakowskie to teren chroniony Parkiem Krajobrazowym, doskonała podstawa do rozwoju turystyki w gminie Wielka Wieś, znajduje się tu mnóstwo szlaków pieszych i rowerowych, gospodarstw agroturystycznych i doskonała baza polskich wspinaczy skałkowych - Dolina Sokolica
----
#CPK budowany przez Chińczyków miał być dobrodziejstwem dla Polski... Jednak Polacy protestują przeciw szybkiej kolei budowanej w ramach CPK m.in. pod Krakowem.
W 2. części Pastor Paweł Chojecki odpowiada na pytania #koronawirus. Z nami współorganizator protestu w Dolinie Będkowskiej, Agnieszka Rzepka-Basta.
----
Serwis Informacyjny IPP TV - codziennie (pon-pt) o 18:00, a o 18:15 IDŹ POD PRĄD DOGRYWKA
Jeżeli chcesz, aby nasz program gościł u Ciebie codziennie -
WESPRZYJ NASZĄ TELEWIZJĘ:
http://idzpodprad.pl/wsparcie
Twoje wsparcie jest potrzebne do codziennego nadawania!

Stwórzmy razem nową jakość mediów patriotycznych!

Oglądaj nas na:
http://youtube.com/idzpodpradtv
http://idzpodprad.tv
http://idzpodprad.pl/mp3
tel. 814 669 315, koszt jak za połączenie
http://idzpodprad.fm
http://vimeo.com/idzpodprad
http://cda.pl/idzpodprad

KONTAKT: kontakt@idzpodprad.pl
Bądź na bieżąco: http://idzpodprad.pl

Znajdziesz nas również w mediach społecznościowych:
FACEBOOK: https://www.facebook.com/idzpodprad/
TWITTER: https://www.twitter.com/idzpodpradpl,
http://twitter.com/PastorChojecki
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/idzpodprad.tv/

Nasz kanał anglojęzyczny Against the Tide TV
https://www.youtube.com/channel/UC3rpizwjfDEunRQpPQFV9NQ
Facebook/Twitter/Instagram/againsttidetv
Zobacz więcej
Komentarze

0 Komentarze